Неприбуткова громадська організація Rosa Luxemburg Stiftung (RLS) займається політичною просвітою, фінансується з державних коштів, близька до партії DIE LINKE (Ліва) Федеративної республіки Німеччини та веде активну міжнародну діяльність. RLS підтримує традиції світового робітничого та жіночого рухів, антифашизму та руху за мир. RLS виступає за ідеї демократичного соціалізму. З моменту заснування у 1990 році RLS здійснюює критичний аналіз соціальних і політичних процесів в усьому світі. Разом зі своїми партнерськими організаціями RLS проводить заходи з політичної просвіти й пропонує до обговорення результати наукового аналізу, підтримуючи у такий спосіб розвиток політичних, економічних і соціо-екологічних альтернатив неоліберальному капіталізму.

Місцевий офіс RLS в Україні

Місцевий офіс RLS в Україні був відкритий 2016 року в Києві, його керівництво здійснюється Центром міжнародного діалогу та співпраці (ZID) RLS з Берліна. Із коштів Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (АА) офіс підтримує неприбуткові громадські організації в Україні. RLS в Україні працює на трьох тематичних рівнях: 1. Підтримує робітничі, жіночі, ромські, ЛГБТК+ -групи, які борються за соціальні права й самоорганізацію та створюють мережі контактів усередині відповідних спільнот. 2. Підтримує розробку альтернативних політичних моделей, базованих на засадах соціальної справедливості й демократизації та спрямованих проти панівної неоліберальної гегемонії. 3. Підтримує розвиток диференційованого та критичного історичного дискурсу в регіоні.

DIE LINKE

Партію DIE LINKE було засновано 2007 року як наступницю представленої переважно на сході Німеччини Партії демократичного соціалізму (PDS) та західнонімецької партії Виборча альтернатива і соціальна справедливість (WASG). Під час останніх виборів до німецького Бундестаґу у вересні 2013 року DIE LINKE набрала 8,6% голосів виборців і стала третьою найбільшою партією Німеччини. DIE LINKE має більше 64 місць у німецькому Бундестазі (36 жінок і 28 чоловіків). Головують у фракції в Бундестазі Сара Ваґенкнехт та Дітмар Бартч. ЛідерКами партії є Катя Кіппінґ та Бернд Ріксінґер. Депутати від DIE LINKE входять до десяти із 17 парламентів федеральних земель, DIE LINKE налічує тисячі депутатів у місцевих парламентах. У Європейському парламенті вісім депутатів DIE LINKE є членами фракції Європейського пардаменту "Об'єднані ліві та Північних зелені ліві" (GUE/NGL).

Більше інформації про RLS

Сайт головного офісу RLS, Берлін

Брошура про RLS англійською

Місія Центру міжнародного діалогу та співпраці RLS німецькою мовою 

Statement of the Centre for International Dialogue and Cooperation, RLS, english

Cтипендійні та докторантські програми RLS 

Контакти

  Україна, 01032, м. Київ, вул. Саксаганського, 99, кв. 1

+380 44 289-14-35

ukraine@rosalux.org

  rosalux.ukraine

©2021 Rosa Luxemburg Stiftung в Україні. Всі права захищено.

Search